Wszystko co powinieneś wiedzieć o materiałach obiciowych

Szczęśliwi czasu nie liczą. Zegary ścienne.

Należysz do ludzi szczęśliwych? Świetnie. Nie musisz liczyć czasu. Zegar ścienny możesz wykorzystać jako element stricte dekoracyjny. Poważnie rzecz biorąc, sprawdź co obecnie jest w modzie, co możesz wybrać w kwestii zegarowych rozwiązań modowych we wnętrzach.

 

W jakim stylu zegar na ścianę?

 

Każda aranżacja wnętrza wymaga odpowiednich dodatków dekoracyjnych. Niektóre z nich stanowią złoty środek. Inne trzeba nieco bardziej dopasować do stylu, by nie popsuły spójnej całości. W przypadku zegarów mamy trochę swobody. W ich przypadku nie da się popełnić wnętrzarskiego faux pas. Możemy wybrać tradycyjny zegar ścienny z kukułką, nowoczesny zegar ścienny, industrialny model zegara na ścianę, prowansalski, shabby chic i typowy zegar ścienny do kuchni.

 

Jaki kształt zegara?

 

Tradycyjnym kształtem dla zegarów ściennych jest kształt koła. Jeśli więc jesteś zwolennikiem klasycznego stylu, taki zegar będzie w Twoim guście. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz zdecydować się na odmienny kształt. Bardzo dobrze w surowych, minimalistycznych i modernistycznych wnętrzach odnajdują się zegary w kształcie kwadratu lub w prostokątnej formie.

 

Jaka tarcza zegara?

 

W kwestii tarczy mamy kilka popularnych materiałów. Są nimi metal, szkło, plastik, drewno, a nawet papier. W loftowych aranżacjach zegar niekoniecznie musi mieć obudowę. Z powodzeniem może nie mieć zapisu godzin. Wskazówki zegarów mogą być różne. Mogą być strzałkami lub prostymi liniami. Nie w każdym zegarze ściennym umieszczana jest wskazówka sekundowa.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *